Molfix aylık bez paketlerinden akvaryum yaptık! :)

Duru ve Ahu20150920_204852 Rüzgar ile evde birlikte farklı şeyler yapabilmeyi çok seviyorum. Kaliteli vakit geçirmek, çocukla kös kös yanyana oturmak değil. Onlarla geçirdiğim zamanı “gerçekten” onlarla, gözlerinin içine bakıp orada olduğumu hissettirerek paylaşarak geçirmeyi seviyorum. Belki çok güzel hikaye uyduramıyorum, farklı oyunlar icat edemiyorum ama, hiç aklınıza gelmeyecek değişik malzemeler kullanarak farklı şeyler üretmek hususunda iddialıyım :)

Tam da böyle bir şey yapmak istedim geçenlerde kızlarımla birlikte. Bez kutularını çok farklı çeşitlerde değerlendirmiştim şimdiye kadar. Bu sefer biraz daha farklı bir şey yapalım dedim ve Molfix aylık kutularından akvaryum yapmaya karar verdim :) Evet, evet, akvaryum! Bu tür kutuları her zaman bir kenarda bulundurmak ve evde, çocuklarımızla birlikte yapacağımız etkinliklerde ana malzeme olarak kullanmak inanılmaz keyifli ve yaratıcı!

Öncelikle gerek karton, gerekse altı yapışkanlı mavi evalarla Molfix kutusunu bir güzel kapladık. Kutunun iç 20150920_205844zeminini de aynı şekilde bütünlüğü koruması için yapıştırdık ama iç fon olarak beyaz parlak karton tercih ettik ki, karanlık kutumuzun içinde, yukardan sarkan (pardon yüzen :) ) balıklarımız gözüksün ;)

Sonra, parlak evaları aldık elimize. Ben balık şekli çizdim, kızlarımla birlikte kestik. Üstlerine birer delik açtık ip geçirebileceğimiz kadar. Onlara, arkası yapışkanlı siyah evadan göz yaptık, ağız yaptık :) Sonra üstlerinden ip bağlayıp kenara koyduk. Sıra geldi yan çevirip tavan yaptığımız kısmı benim bıçakla kesmeme. Bu kısmı ben yaptım çünkü çocukların yapabilmesine imkan yok. işte bu yüzden bu, kaliteli vakit geçirme zamanı :) Ben üstten uzunlamasına kesikler20150920_204902i attım. Sonra sıra geldi, iplerle bağlayıp kenarda beklettiğimiz balıkları kızlarımın istediği sırayla ve suyun üstüne yakın – uzak şeklinde yerleştirmeye. Minik parmaklar burda çok da işe yaradı! hangi balığı, kim nereye yerleştirmek istiyorsa pıt pıt yerleştirdiler. Uçlarına da, balıklar sağlam dursun diye plastik bant dibi bağladık :)

Hem balıklar parlak evalardan olduğu için, hem de iç fonun dip tarafı beyaz parlak kartonla yapıştırdığımızdan, tüm balıklarımız en güzel şekilde gözüktü akvaryumun içinde. Bize de karşısına geçip keyifle seyretmek düştü :)

 

Leave A Comment