Microblading işlemi nedir, nasıl yapılır? Microblading ne kadar kalıcıdır?

Microblading son zamanların en çok kullanılan doğala en yakın kaş doldurma tekniği. Toplamda 3 işlem yaptırdım kaşlarıma. İlkini yaptırdıktan sonra filtresiz fotoğraf ile görünümü ve detayları ile ilgili bilgileri de bu yazımda paylaşmıştım.  

Microblading işlemi nasıl yapılır

Microblading işlemi nasıl yapılır

Ilk işlem  her sey dahil yaklaşık ennn fazla 1 saatte bitti. Microblading’e başlanmadan önce yapılan ilk islem 45 dakika boyunca kaşların uyuşturulması. Kremle. Ve bu kısım aslında oldukça önemli. Çünkü iyi uyuşmaması işlemi oldukça acılı bir hale büründürebilir. Ben en ufak bir acı bile hissetmedim.Çok iyi uyuşmuşstu kaşlarım.

Micblading toplamda kaç işlemden oluşuyor?

3 hafta sonra bir islem daha yapıldı kaşlarıma ve aslında asıl şekli de o seansta verildi. Islemi ilk yaptirdiktan sonra o gün ve ertesi gün kaşlarınızı ıslatmıyor, yıkamıyorsunuz; o kadar. Vazelin sürebilirsiniz. Bu durum her seans için geçerli. Ayrıca her seanstan sonra renk açılması ve hafif kabuklanma ile birlikte dökülmeler oldu. Bunlar oldukça normal durumlar. Bu arada özellikle belirtmeliyim ki ilk seansta sadece gelişigüzel ama tabii pek de abes durmayacak şekilde kaş doldurması yapılıyor. İkincide ise hem kaş doldurma, hem de artık kaşa istenilen şekli verme gerçekleşiyor. Zaten üç seans sonrası kalıcılık ortalama 1 yıl.

Microblading doğal bir görünüm veriyor mu?

Microblading 3.işlem öncesi kaşlarımın durumu

Microblading 3.işlem öncesi kaşlarımın durumu

Ben kaşlarımı. bu işin eğitimini almış, uzun zamandır yapan ve hatta çalıştığı merkezde de tüm çalışanlara bu işlemin eğitimini vermiş Roxan’a emanet ettim. İyi ki deöyle yapmışım. Sektörde biraz araştırma yapanlar ismini duymuş, hatta kendisine işlem yaptırmış bile olabilir. İşini iyi yapmasının ötesinde çok da iyi kalpli, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan, bir yandan bunca güzel iş çıkarırken diğer yandan da psikoloji alanında tamamladığı lisans eğitimini yüksek lisansla taçlandırmaya çalışan biri. Şu kadarını söyleyebilirim; kendisi bu işi diğer yapan bazı yerlerin gerçekten yarı fiyatına yapıyor şu an. Bu durumdan faydalanmak ve kendisine ulaşmak isterseniz her zaman bana danışabilirsiniz. Sonuçta biz onunla arkadaş olduk. Size en güzel indirimi yaptırırım ;)

Roxan ile bu hafta içinde başka işlemler de yapıcaz. Beni ve hatta instagramdan da Roxan‘ı takip etmeye devam edin ;)

Microblading işlemi sonrası görünüm

Microblading 3. işlemi sonrası son görünüm

Leave A Comment