Hiper Farma Töpfer Mutfak Atölyesi

Töpfer Hiper Farma

Töpfer Hiper Farma Blogger Anneler Toplantısı

Birkaç gün önce sevgili Enise’nin (www.eniselives.com) davetiyle katıldığım Töpfer  Mutfak Atölyesi, gerçekten uzun zamandır katıldığım etkinlikler arasında en keyiflisiydi. Hem edindiğim bilgiler, hem uzun süredir arkadaşlarımla ettiğim sohbetin tadı damağımda kaldı. Hiper Farma’yı şu ana kadar sadece tek bir ürünüyle (Immun 44) tanıyor olmuş olmanın gerçekten derin üzüntüsü içindeyim. Kış aylarında faydasını gördüğüm ve kızlarımın da hiç nazlanmadan içtiği Immun44’ü üreten firmanın diğer ürünlerini neden araştırmamışım, hiç aklım almadı :) Neyse, boşuna dememişler zararın neresinden dönsen kârdır diye ;)

Sevgili Enise ve Hiper Farma biraraya gelmiş ve Enise’nin kendisinin bizzat Hiper Farma 6.aydan itibaren kullanılan organik devam sütü kullanarak bebekler için mama tarifleri hazırlamışlar. Bu kitapçıkta ruşeymli irmikli mamadan tutun da,bebe bisküvisinden dondurmaya, ruşeymli havuçlu mamaya kadar çok çeşitli tarifler var. Hiper Farma mamaları detaylı bilgi için: www.hiperfarma.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. Kısa bir süre içinde sosyal medya hesaplarından yani Facebook: HiperFarma Twitter: Hiper_Farma Instagram: hiper.farma dan da takip edebilmeniz mümkün olacakmış.

Keçi sütünden yoğurt tarifi

Blogger Anneler Olarak Höper Farma Ürünlerini Denedik

Belki bilenleriniz vardır, keçi sütü, eşek sütünden sonra besin değerleri açısından anne sütüne en yakın süt olarak biliniyor. Sindirime yardımcı, özellikle gaz ve hazımsızlık problemleri olan bebeklerde rahatlıkla tercih edilebilir.

Türkiye pazarında organik keçi sütünden üretilen ve organik sertifikaya sahip ilk ve tek mama 104 yıl önce kurulan Hiper Farma imiş bu arada.

Yoğurt tarifi Hiper Farma Organik Devam Sütü

Hiper Farma Organik Devam Sütü ile Yoğurt Tarifi

Ayrıca öyle “organik” deyip geçmeyin. Şimdilerde özellikle annelerin gözünü boyamak için her yerde herkes kendi ürününe “organik” diyor olsa da, siz siz olun ne aldığınıza dikkat edin ve satın aldıklarınızdan emin olun. Çünkü doğal ile organik bile aynı şey değil! Ürününün önüne organik kelimesini lâyıkıyla koyan firmaların hepsi aslında Hiper Farma gibi bağımsız uluslararası denetleme kuruluşu olan BCS tarafında organik sertifikası almak zorundaymışlar. Ve hem Hiper Farma, hem de ürünlerin Türkiye pazarında pazarlama ve satışını yapan Hiper Farma, BCS tarafından denetlenmekteymiş. Tüm bunlara ek olarak ürün paketleri üzerinde bulunan ‘BIO’,’Organik Tarım’ ve ‘ÖKO Garantie’ logolarının da ürünün organik olduğunu kanıtladığını da ayrıca belirtmek isterim. Bu arada Hiper Farma Organik Bebek ve Devam Sütü’nü eczanalerden alabileceğinizi, eğer eczanelerde bulamazsanız tüm ecza depolarından siparişle temin edebilirsiniz. Hiper Farma Organik Devam Sütü ürününden organik keçi yoğurdu mayalayabileğinizi de unutmayın lütfen.

Hiper Farma’nin Babycare Organik kozmetik ürünleri de var. Ama bunlardan bahsetmeden önce bir ürünün Organik Kozmetik olabilmesi için nasıl bir içeriğe sahip olması gerektiğinin altını çizmek isterim. Organik Kozmetik ürününün tüm içeriğinin %95′i doğal malzemeden oluşmalıdır. Formülündeki bitki bazlı içeriğinin %95′i ve ağırlık bazında toplam içeriğin en az %10′u organik çiftçilik ile elde edilmelidir.

11 Mart 2016 057

Hiper Farma’nın Ürün Yelpazesi Çok Geniş

Mesela Hiper Farma’nin florür içermeyen ama içerdiği ksilit sayesinde diş çürümelerini engelleyen cosmos organic sertifikalı Zahngel diş macunu olduğunu da ben bu toplantı sayesinde öğrendim. Bunun yanısıra bebek masaj yağı, saç ve vücut şampuanı, pişik kremi, talk içermeyen bebek pudrası, güneş kremi de bulunuyor.

Ben, Duru ve Ahu Rüzgar için Hiper Farma’nın güneş kreminden, diş macunundan ve hatta yağından edindim bile. Immun44 zaten vardı J En kısa sürede ürün sayımı arttıracağımdan emin olabilirsiniz. Size de aynısını yapmanızı tavsiye ederim ;)

 

 

Leave A Comment