Hipp diye içine çek beni

Duru kuzu ürünle ilk tanıştığında

Duru kuzu ürünle ilk tanıştığında

Aslında bu, benim Hipp ile ilk karşılaşmam değil. Daha önce hamileliğim sırasında benden önce doğum yapmış bir eski iş arkadaşımın tavsiyesi ile Hipp Organik mamayı duymuştum. İlk 6 ay anne sütü verdikten sonra son derece ince eleyip sık dokuyan eşinin yaptığı araştırmalar sonucunda Hipp Organik mamayı kullanmaya karar verip çok da memnun kalmışlardı. Biz de kendimizce bir araştırma yapıp ikizlerim için günde bir kez verdiğimiz mama takviyesini Hipp organik ile yapmaya karar verdik. Bu kararımızdan çok da memnun kaldığımızı söyleyebilirim.

Emzirme dönemimde ben de Hipp Natal’ı severek kullandım. Oldukça işe yaradığını hissettiğimi söylemeden geçmek istemem. Ayrıca özellikle Duru kuzumun arada sırada yaşadığı kabızlık sorununa çözüm olarak da yine Hipp’in ve yine granül olarak satılan rezene çayını kullanarak sonuçtan memnun kalmıştık.

Hipp markası ile bunca geçmişi olan bir anne olarak Hipp’in yeni ürününü hem de yepyeni

ambalajıyla #fikirdenklerdeniyor kapsamında deneyenlerden biri olmak fikri bana son derece cazip geldi tabii. 19 aylık ikizlerimin yerken hiç zorlanmadıkları, kendi kendilerine kolaylıkla tüketebildikleri karışık meyva pürelerini de yiyenler kızlarım olmasına rağmen ben onlardan daha çok sevdim. Zira Duru kuzumun meyveyle (muz hariç) hiç ama hiç arası yok. Onun için varsa yoksa kuru incir, kuru kayısı, hurma… Dolayısıyla ürünü onunla ilk tanıştırdığımda, öncelikle elimdeki ambalaja tav olduğunu ve yaşı itibariyle şu sıralar, “Ben yapıcam! Tek başıma yapıcam! Ben kendim

Rüzgar kuzum meyva püresini Hippletirken ;o)

Rüzgar kuzum meyva püresini Hippletirken ;o)

yapmalıyım!” döneminde olduğundan ürünü hemen eline alıp kendisi incelemek istedi. Ambalajı açıp eline vererek kendisinin yiyebileceğini söylerken bile beğenisine dair  tereddütüm (belki de önyargım) devam ediyordu, çünkü ona gerçekten beğenmediği hiçbir şeyden tek lokma vermeniz mümkün değil. Bu satırları okuyan annelerin hemen hepsi ne demek istediğimi zaten anlamışlardır ;o) Ama inanın, hiç korktuğum gibi olmadı ve Duru kuzum yediği şeyin tadını çok beğendi. İlk tüpü birkaç dakika içinde Rüzgar kuzumla birlikte hüplettiler. Diğer bir tanesini anneme giderken feribotta tükettik. Bu arada yolculukta bu tarz bir ürün, yanınızda taşımak açısından hem çok pratik, hem de besleyici.

Hiç abartmıyorum, Duru bugün, dolabı açtığımda rafta en önde duran Hipp meyva püresini gördüğünde çok heyecanladı ve onu göstererek arka arkaya “Anne! Anne! Anne!” diye bağırmaya başladı. Hiç meyve yemeyen bir 19 aylık için iki günde çok yol katettiğimiz kesin.

Laf olsun  diye söylemiyorum, inanın bu ürünü severek almaya, özellikle Duru kuzumun mümkün olduğunca meyve tüketmesine çalışacağıma emin olabilirsiniz.

#fikirdenklerdeniyor sayesinde, beni üzen bir konuda çıkış yolu bulmuş oldum. Bu vesileyle Fikirdenk ’e de bu ürünle tanışmamda vesile olduğu için teşekkür etmek isterim.

 

Leave A Comment