The Beaver

Jodie Foster’ın Başrollerini Mel Gibsonla paylaşıp aynı zamanda yönettiği 2011 yapımı bir film “The Beaver”.

Walter Black rolünde izlediğimiz Mel Gibson’ın iki çocuk babası bir aile reisini canlandırdığı filmde Gibson, Jodie Fosterla evli. Son iki yıldır depresyonda olan Gibson sürekli uyuyan, özel hayatını ve iş yaşamını tamamen boşvermiş, iyileşmek hatta tedavi olmak bile istemeyen, babasından miras kalan ünlü bir oyuncakçı firmasının CEO luğunu hasbelkader yürütmekte olan bir yöneticiyi canlandırıyor.

Karısı rolündeki Jodie Foster’ı ise kocasını gerçekten çok seven, onun iyileşmesi için her şeyi yapan bir anne rolünde izliyoruz. Her ne kadar kocasının hastalığından dolayı evliliklerinin girmiş olduğu çıkmazdan artık kurtulamayacağını düşünerek arasıra evliliklerine olan inancını kaybetse de yine de elinden geleni yapmaya çalışan bir kadın.

Bir de evin büyük oğlu rolündeki Anton Yelchin var söz edilmesi gereken. Babasından nefret ediyor. Küçüklüğünde belki de her erkek çocuğu gibi idolü olan babasını kendine örnek alan ama büyüdükçe ona benzememek için her şeyi yapan genç delikanlı.

Ailenin içine sürüklendiği kaos ortamından kurtulmasına yardımcı olacak tek şey ise bir kunduz. Evet, doğru okudunuz, bir kunduz. Ne demek istediğimi anlamak için filmi izlemeniz gerekecek sanırım.
Imdb’de puanı 6.9 olarak değerlendirilen The Beaver’da bence Mel Gibson oldukça iyi bir performans çıkarmış. Film başlamadan aylar önce performansı için alıştırmalar yaptığına eminim.

Alışılmadık/değişik bir film. Belki de uzun zamandır seyretmediğiniz aktörleri izleme imkanı yakalayabileceğiniz bu filmi, fırsatınız olursa izleyin derim.

Bence pişman olmazsınız.
Yani… Bence…
İyi seyirler,


paylaşmak için şunları kullanabilirsin :