The Adjustment Bureau

 

Özellikle The Devil Wears Prada’dan kolaylıkla hatırlayabileceğiniz Emily Blunt ve Good Will Hunting, The Departed, Invictus gibi birçok iyi filmde rol almış olan Matt Damon’ı biraraya getiren The Adjustment Bureau, 2011 yapımı bir romantik bilim kurgu.

Senato üyesi David ile bir bale topluluğunda dansçı olan Elise’in hayatı, bir akşam oldukça ilginç bir şekilde bir otelin erkekler tuvaletinde kesişir. Ayaküstü yaptıkları sohbet her ikisinin de etkilendiği açıkça belli olsa da David’in yapması gereken çok önemli bir konuşma, Elise’in ise davetsiz bir şekilde bastığı bir düğünün güvenlik elemanlarından kaçması gerektiğinden kısa sürer.

Ertesi gün otobüste tekrar karşılaşmalarının dokuz milyonluk şehirde inanılmaz bir tesadüf olması birbirlerine olan ilgilerini tetikler, ancak doğaüstü güçleri olan bir grup bu ikilinin biraraya gelmesini sonsuza kadar önlemek için ellerinden geleni yapacaktır.

David’i birkaç yıl için atlatmayı başarabilseler de, tesadüflerin bu ikiliyi tekrar biraraya getirmesi olayların hiç beklenmedik bir şekil almasına sebep olur.

Başkalarının bizim adımıza aldığı kararları uygulamak ya da bunu aşmak arasında kalmışlığı sorgulatan bu sıradışı film, özgür irademizle yapmak istediklerimizi, herkes buna karşı çıksa da ne denli başarabileceğimize dair ilginç notlar içeriyor.

The Adjustment Bureau, sıkılmadan izleyebileceğiniz filmlerden bence.

Yani… Bence…

İyi seyirler


paylaşmak için şunları kullanabilirsin :