Ev temizliği için hangi paspası kullanmak lazım? En iyi paspas hangisi? Vileda mı, Scotch Brite mı?

Geçtiğimiz aylarda ev temizliği için iyi bir paspas arayışına girmiştim. Evini kendisi paspaslayan tüm kadınlar bilir. Hiçbir paspas yerdeki

Vileda Pratik Paspas

Vileda Pratik Paspas

saçları, dökülen şeylerin minik kırıklarını bile toplamaz. En iyi yöntem herkesin bildiği gibi yerlere eski usül yapışmak, bezle yer silmektir. Ama tabii bu usülde yer silmek hem eziyet hem de pek işlevsel değil artık. Özellikle halılarda biriken kıl tüy saç ayrı bir sorun. Zaten artık hemen hepimiz sitelerde oturduğumuz için balkondan el örtüsü silkeleyemiyoruz. Neden? yasak ta ondan. Eh bırakın halıları eski yöntemle balkonlardan sarkıtıp patada kütede çırpmayı, şöyle bir üstündekiler dökülüversin diye sallandıramıyoruz bile. Eh, üstünde birikenler de biriktikçe birikiyor, içine işledikçe işliyor.

Hangi paspası almalı?

Hemen ablama danıştım. Onun önerisiydi Vileda Pratik Paspas. İyi ki de önermiş. İlk kullanımda suda bekletip paspasın suyu emmesini sağlıyorsunuz birkaç dakika. Sonra ister deterjanla ister sadece suyla evi tertemiz yapmanız mümkün. Ucu sağlam, sıktığınız zaman güzel süzülüyor sular, yerle temas ettiğinde ortalıkta göle dönmüyor. Gayet dozunda bir ıslaklıkla rahat rahat evi temizleyebiliyorsunuz.

Hangi paspas daha iyi? Vileda mı, Scotch Brite mı?

Hangi paspas daha iyi? Vileda mı, Scotch Brite mı?

Gelelim kıl olayına. Bizde malum, ikisi minik üç uzun saçlı hatun, bir de erkek var. Dökülen kılları, saç tellerini varın siz hesap edin. Benim en büyük derdim bu kıl tüy meselesini toparlamak diyebilirim. Ama ne yalan söyleyeyim: Hepsini gerçekten çok güzel toparladı Vileda. Hele halılara ileri geri sürte sürte üzerinde ne var ne yok nasıl güzel topladı anlatamam. Ha, unutmadan hemen belirteyim. Vileda Pratik Paspas takılmadan öne arkaya çok güzel bir şekilde ilerletilebiliyor. Yani paspas takılmıyor. Bu çok önemli. Çünkü ileri atıp geri çekemediğiniz paspas demek ekstra efor sarfetmeniz ve yorulmanız demek. Yani… Ev temizliyoruz. Ekstra yorgunluğa ne hacet değil mi ama?

İşte, bazı ürünlerde değil. Zira her ürün Vileda Pratik Paspas gibi iyi değil. Vileda’yı çok sert sürtmüşüm. Tırnaklarını kırdım sonunda nasıl becerdiysem :) Markete aynısını almaya gittiğimde yoktu; Scotch Brite vardı. Almak istemedim. Birkaç gün bekledim ama başka büyük markete gitme imkanı bulamadığım için en

Scotch Brite Pratik Paspas Almayın Derim

Scotch Brite Pratik Paspas Almayın Derim

nihayetinde aldım. Çok pardon ama almaz olsaydım.

Vileda ve Scotch Brite’ın birbiriyle aynı işlevsellikteki “pratik paspas”ları arasındaki fark ne?

Yukarıda Vileda’yı övmek için söylediklerim var ya; işte o güzel özelliklerin hiçbiri bu üründe yok! Her şeyden önce ileri geri bile sürtemiyorsun ki paspası! İleri kısmı tamam; ama geri geri çekerken tar tar tar tar atıyor. Mümkün değil yapamıyorsun. Mecburen ileri atıp ordan başlatarak geri çekiyorsun. Cam sileceği gibi kullanabiliyorsun ancak. o da çok yorucu oluyor tabii.

Paspası sıkamıyorsun tam olarak. Sıkmış gibi yapıp yere bir koyuyorsun, her yer göl. Zaten o şekilde hiçbir şeyi temizleyemiyor, zaten ortalık da batıyor. Ayrıca gerçekten Vileda ucuyla temizlediğiniz gibi kaliteli bir temizlik yapamıyorsunuz. Mümkün değil. evet biraz bir şey topluyor ve hatta belki bu, Vileda Pratik Paspas’ı denememiş olanlar için başarı bile sayılabilir. Ama yok yani; bence temizlik aynı temizlik değil. Bir de şunu gözönünde bulundurmak lazım. Duyduğum kadarıyla bazı paspas uçlarının kendi temizliği de az buz zorlu olmuyormuş. Vileda’nın paspas ucunun temizliği inanılmaz rahat. o da aklınızda bulunsun ;)

Yani demem o ki, evi güzelce bir paspaslayayım diyorsanız Vileda alın; Scotch Brite değil.

Comments
2 Responses to “Ev temizliği için hangi paspası kullanmak lazım? En iyi paspas hangisi? Vileda mı, Scotch Brite mı?”
  1. Gönül says:

    Pekii shaggy halılarda nasıl olur kullanımı acaba

    • Uzun saçaklı tüylü olanlardansa bahsettiğiniz halı türü, çok fazla şansı yok bence o halıların. Onların farklı bir temizleme tekniği olmalı sanırım. Halı yıkama makinası falan temizler sanırım. Bilemedim. Bu tür paspaslar sizin işinizi görmez bence. Sevgiler,

Leave A Comment