Barış Manço’nun küçük oğlu Batıkan Manço da girişimciler arasına katıldı: Moda’nın yepyeni cafesi, Cafe Los Manços açıldı!

Cafe Los Manços Moda'da Açıldı

Cafe Los Manços Moda’da Açıldı

81300 Moda desem…? Manço desem…? Adam Olacak Çocuk desem…? Şarkılarıyla, tv programları ve güleryüzüyle büyüdüğüm sevgili Barış Manço’nun küçük oğlu Batıkan’ın girişimi Cafe Los Manços Moda’da açıldı!

Cafe Los Manços nasıl bir yer?

Osman Zeki Üngör Sok. Moda’nın kalbinde olmasına rağmen aslında bir o kadar da huzurlu ve dingin bir sokak… Batıkan bence bir “kahveci” @cafelosmancos için çok güzel bir nokta seçmiş.☕ Cafeye oturduğunuzda buram buram ahşap kokusu burnunuza geliyor. Gerçekten çok güzel bir dizaynı var. İşin ilginci her şey Doğukan ile Batıkan’ın elinden çıkmış. Bunun için her ikisini de ayrı ayrı tebrik etmek lazım. Müthiş bir iş çıkarmışlar Doğukan’ın marangozlukta nasıl becerikli olduğunu katıldığı Survivor’da yaptığı “Cafe Los Manços” ile zaten görmüstük Fikir de burdan çıkmış zaten :) Hatta Doğukan’ın Dominik’ten getirdiği iki “Cafe Los Manços” tabelasını da görmek mümkün.

Barış Manço'nun küçük oğlu Batıkan Manço'nun yeni girişimi Cafe Los Manços

Barış Manço’nun küçük oğlu Batıkan Manço’nun yeni girişimi Cafe Los Manços

Peki Batıkan neden bir Cafe açma kararı almış?

Batıkan ile yaptığım minik söyleşide öğrendiğim kadarıyla Cafe Los Manços fikri zaten yaklaşık 3 yıldır varmış ama fikir ilk ortaya atıldığı sıralarda başka şeyler çıktığı için bir müddet konuyu askıya almışlar. Ama gel zaman git zaman Batıkan kurumsal hayattaki çalışma hayatına son verme kararı alınca önce 6-7 ay karar hiç çalışmayarak ne yapmak istediğine karar vermek istemiş. Ailesiyle görüşüp yeni biri girişimden ve bunun da Moda’da olmasından konuşunca da, Moda’da özellikle ya kıyafet ya da cafe olarak işe atılmak gerektiği hususunda ifkir birliğine varmışlar. Bu iki fikir içinden de batıkan’a yakın gelen, cafe açmak olmuş.

Batıkan her şeyden önce cafeyi açtıkları mekanın bulunduğu yerden çok memnun. Osman Zeki Üngör Sok Moda’nın tüm o kalabalıklığına rağmen kendini izole edebilmiş, bol ışıklı ve sessiz bir sokak. Batıkan henüz 2 ay kadar önce açtığı cafesine gelen müşterilerin hemen hepsinin sokağın sessizliğinden ve ortamından pozitif bir şekilde bahsettiğinden sözetti ve bu sözler bana: “Tamam, doğru bir şey yapıyorum,” diye hissettirdi dedi.

Cafe Los Manços Pazartesi günleri kapalı

Pazartesi günleri kapalı olan mekanda Batıkan’ın, her ne kadar kendisi kahve makinasını kullanmayı öğrenmiş

Cafe Los Manços Moda Osman Zeki Üngör Sokak'ta açıldı

Cafe Los Manços Moda Osman Zeki Üngör Sokak’ta açıldı

olsa da, bir de yardımcısı var. Mekanın henüz menüsü bile bastırılmamış. Hatta şöyle resmi, anlı şanlı bir açılış da yapmamış henüz. mekanın kendi kendini tanıtmasını, gelen müşterilerin birbirine bahsederek (word of mouth) oluşturacakları müşteri kitlesinin kendisi için çok daha kıymetli olacağını söylüyor.

Fikir güzel, mekan güzel, ortam güzel… Kahve gayet güzel… Kitabınızı, derginizi alıp alıp gidin. Batıkan, bol şans ☕

Leave A Comment